Bankalar

Paraborsa Müşteri Hizmetleri

Paraborsa Müşteri Hizmetleri – Borsa belli kurallar çerçevesinde ve talep edilen ürünlere göre organize edilen piyasaya verilen genel isim olarak tabi edilmektedir. Menkul kıymetler, dövizler, belli mallar veya türev olarak alınıp satılmaktadır. Borsa arz- talep şeklindedir. Komisyoncu araçlık faaliyetlerini ışığında, piyasa koşulları ile birlikte parayı işler ve fiyatları resmi olarak belirler. Belirlemesiyle birlikte piyasa dengelenir. Alıp veya satılan malların kurların belirlenmesinde arz talebe göre düzenlenir. Borsaların kendine özgü has kurallarının olduğu bilinmektedir. Hisse senedi, bono gibi işlemler menkul kıymetler piyasası içinde işlem görür. Ana trendin yükselme ise boğa eğilimi denir.  Düşüş ise ayı eğilimi adını alır. Ayılar düşerken alım yapar, yükselişte uykuda bekler. Boğalar ise yükselirken saldırır, alım yaparlar.

Borsanın içerisinde kendine özgü has ve kavramları vardır. Paraborsa finans sektöründe bilgi paylaşımını amaç edinmektedir. Bu amaçla kurulmuş bir platform olma özelliği göstermektedir. Dağınık bilgileri bir arada toplayarak müşterilerine kolayca referans olabilmektedir. Paraborsa platformu hukuka, yasalara 5651 sayılı telif haklarına uyar. Kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmektedir. Telif hakkında yasal olmayan eserlerin platform üzerinden paylaşıldığı görüldüğünde forumdan siteye uyarı verilebilmektedir. İletişim sayfasındaki form üzerinden yöneticilere ulaşılabilmektedir. Şikâyetin haklı olduğu bilindiği takdir de paylaşım site üzerinden kaldırılmaktadır. Müşteri hizmetlerine bağlanmak bilgi almak isteyen müşterilerine 0212 243 20 45 numaralarında kolaylıkla ulaşabilme fırsatı verebilmektedir.

Paraborsa İşlemleri

Borsayı tanımak için edinilmesi gereken bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgileri edindiğiniz sürece paranız değerlenip kazanç elde etme fırsatı bulunmaktadır. Yatırım araçlarının tanınması gerekmektedir, işlem yapmanın kurallarını bilinmesi gerekmektedir. Alım- satım işlemlerinde dikkat etmeleri gereken yerlerin mutlak suretle bilinmesi gerekmektedir. Borsa eğitimi alınmalı, müşterilere referans olabilecek platformlardan bilgi alınmalıdır. İnteraktif olarak veya borsa üzerinde yazılan kitaplardan bunları kolaylıkla öğrenmeleri gerekmektedir. Paraborsa müşteri hizmetleri bu konuda borsa ile uğraşan bireyleri bilgilendirmekte, referans olma özelliği göstererek, dağınık olan bilgileri müşterilere bir veri halinde sunma hizmeti göstermektedir. Bilgi kirliliği oluşan karmaşayı uzman ekibi ve kadrosu ile çözümleme odaklı finans sektöründeki meraklılarına hizmet vermeyi en başından beri amaçlamaktadır.

 

Şükrü Saraç
Kredi kartı başvurusu, kredi notu ve bankacılık ile ilgili çözümeler makaleler yazıyorum. İşletme mezunuyum ve Türkiye'nin en büyük bankalarında çalışmaktayım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir