Bankalar

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama – Ziraat bankası ile çalışan müşterilerin zaman zaman telefon bankacılığına işleri düşebilir. Şubeye veya ATM ye gitmek yerine yedi gün yirmi dört saat boyunca hizmet veren ve şubede gerçekleştirilebilecek işlemlerin hemen hemen hepsini telefon bankacılığı ile de gerçekleştirmek mümkündür. Ziraat bankasından bakiye sorgulamanın birkaç alternatifi bulunmaktadır. Bahsi geçtiği üzere şubeye ya da ATM ye giderek bakiye, telefon bankacılığı ile veya internet bankacılığı ile bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon bankacılığı ile bakiye sorgulamak için cep telefonunuzla 4440000 numarasını arayabilirsiniz. Eğer ziraat bankasına numaranız tanımlı ise telefonla aramak yerine bakiye sorgulama işlemini mesaj ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bakiye yazıp 4747 ye mesaj yollayabilirsiniz. Eğer numaranız bankaya tanımlı değilse aramayı gerçekleştirdiğinizde sizden kart numaranız ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız istenecektir. Bu bilginin ardından işlem yapmak istediğiniz banka kartının ya da kredi kartının seçilmesi istenecektir. Örneğin banka kartıyla işlem yapmak isterseniz 1 i tuşlamalısınız. Ve ardından banka kartınızın şifresini tuşlamalısınız. Şifre tuşlamasından sonra size işlem seçenekleri sunulmaktadır. Buradan bakiye sorgulama işlemini seçtikten sonra tekrar seçenekler sunulmaktadır. Öğrenci kartları için kullanılan harçlık avans bakiyesi ya da e-cüzdan bakiyesi ve normal hesap bakiyesi seçeneklerinden dilediğinizi seçerek bakiye sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Seçenekler

Bakiye sorgulama işlemi dışında telefon bankacılığı aracılığı ile yapabileceğiniz diğer işlemler arasında kayıp kart bildirimleri de yer almaktadır. Kartınızı kaybettiyseniz, çaldırdıysanız, atm ye takıldıysa veya kırıldıysa bu seçeneği kullanarak kolayca mevcut kartı işleme kapatabilir ve yeni kartınızı vereceğiniz adrese isteyebilirsiniz. Aynı durum şüpheli işlem bildirimleri için de geçerlidir. Kartınızdan haberiniz olmadan işlem yapıldığından şüpheleniyorsanız telefon bankacılığından müşteri hizmetlerine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Araç sahibi kişiler için ogs ve hgs işlem seçeneği ile ödeme yapabilir ve bilgi alabilirsiniz. Öğrenciler için ise kredi yurtlar kurumu ödemeleri seçeneği de mevcuttur. Bu sayede aylık yurt tahsilatı ya da kredi borcu ödemelerini hesaplarınız üzerinden gerçekleştirebilir ve bilgi alabilirsiniz. ziraat İnternet bankacılığı ile fatura ödeme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

kaynak:E-kredi.net

Şükrü Saraç
Kredi kartı başvurusu, kredi notu ve bankacılık ile ilgili çözümeler makaleler yazıyorum. İşletme mezunuyum ve Türkiye'nin en büyük bankalarında çalışmaktayım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir