Kredi Notu

Kredi Notum Kaç?

Kredi Notum Kaç  – Günümüzde birçok banka ürünleri ile hizmet vermektedir. Kredi kartları, kredileri ile sektörün ihtiyacına cevap vermektedirler. Bankadan kredi alabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekir. Bunun için belirli bir maaş tutarınız olması gerekir. Bunlara sahipseniz herhangi bir bankadan kredi başvuru yapabilirsiniz. Başvuru aşamasında sizden belge olarak sadece maaş belgenizi görmek isteyebilirler. Daha sonra istediğiniz tutar için başvuru yapabilirsiniz. Krediler sizin istediğiniz vade seçeneklerine göre hesaplanır. Bu vade sonlarında ödemeyi belirlenen tutarlar dahilinde ödemeniz gerekir. Ayrıca bankaya olan kredi borcunuzu zamanında ödemez iseniz siciliniz zarar görebilir.

Kredi Notu

Bankaların kişilerin kredi kullanmasını ve ödemelerini takip etmek için kurdukları ortak bir nokta bulunmaktadır. Bu ortak nokta içerisinde kişilerin maddi durumlarına göre bir derecelendirme yapılır ve ortaya kredi notu çıkar. Kredi notu sonucunda kişiye kredi verilip verilmeyeceğine kadar verilir. Eğer kredi notunuz yüksek ise size kredi verilir. Ancak ödemelerinizi zamanında yapmadığınız için ilgili krediye başvuru yapamazsınız. Buda kredi notunuzu düşürür. Kredi notunu öğrenmek isterseniz ilgili sitelerden gerekli bilgileri doldurarak öğrenim yapabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz herhangi bir bankadan kredi notumu öğrenmek istiyorum talebi ile başvuru yaparak öğrenim sağlayabilirsiniz.

Kredi notunuzu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında bankalar olan maddi ilişkileriniz ön planda yer alır. Kredi kullanımı, kredi kartı kullanımı gibi etkenler sizin kredi notunuzu belirler. Düzenli ödemeler yapıyorsanız kredi notunuz olumsuz etkilenmeyecektir. Ayrıca ödemelerinizde sarkma durumu veya zamanında ödememe gibi durumlar da kredi notunu olumsuz etkileyerek düşmesine neden olur. Bundan dolayı bu ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Kredi notu düşük ise hiçbir banka size kredi onayı vermeyecektir. Bu konu hakkında bankanız ile görüşme yaparak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu düşük olanlar ise belirli bir zaman sonrası ödemelerini düzenli hale getirerek notlarını yükseltebilirler. Burada mümkün olduğunda kredilerinizi aksatmamanızdır. Kredi notunuzu öğrenmek için de belirli bir tutar ödemeniz gerekmektedir. Bu da bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca internet üzerinden de online sorgulama yapabilme imkanına da sahipsiniz.

kaynak:https://kredi7.com/kredi-notu-kac-gunde-veya-kac-ayda-yukselir/

Şükrü Saraç
Kredi kartı başvurusu, kredi notu ve bankacılık ile ilgili çözümeler makaleler yazıyorum. İşletme mezunuyum ve Türkiye'nin en büyük bankalarında çalışmaktayım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir