Bankalar

AKTİFBANK HESAP AÇMA

AKTİFBANK HESAP AÇMA – Yatırım yapmak ya da birikimlerinizi korumak adına çoğu insan günümüzde bankalardan hesap açma yoluna gitmektedir. Bunun için de piyasada birçok banka ve seçenek bulunmaktadır.  Hesap şeklinizi seçmeden önce yatırım şeklinizi ve  amacınızı belirlemeniz de oldukça önemlidir. Bu şekilde belirlediğiniz hedefe kolayca ulaşabilirsiniz. Aksi takdirde birikiminizi kaybetmeniz ya da bir kısmını bankaya bırakmanız kaçınılmazdır.

Yanı sıra, düzenli yatırımlarla da hesabınızı desteklemeniz şarttır. Bu sayede istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Tüm işlemleri yapabileceğiniz ve daha detaylı bilgi alabileceğiniz bankalardan biri de Aktifbank’tır. Aktifbank hesap açma işlemi ile bünyesinde bulunan yatırım seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yalnız belirtmek de fayda var Aktifbank bünyesinde şu an için diğer bankalar kadar yatırım hesabı bulunmamaktadır.


Aktifbank Yatırım Hesap Türleri Nelerdir?


Aktifbank bünyesinde hesap açısından iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni ise “Aktif Hesap”tır. Aktifbank’ın sitesini ziyaret ettiğinizde Aktifbank hesap açma seçenekleri için az seçenek olduğunu göreceksiniz. Burada aktif hesap ve N Kolay Bono sekmeleri bulunmaktadır. Bunun dışında herhangi bir mevduat ya da yatırım/ birikim hesabı yer almamaktadır. Bu hesaplara nasıl ve ne şekilde sahip olabileceğinizi birazdan anlatacağız. Bunun öncesinde, aktif hesaptan kısaca söz etmek gerekirse, paranızın durduğu yerden değer kazanacağı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Bono sistemi ise, bildiğiniz şekilde, vade bekletmeden yüksek faizlerle kazanmanızı sağlayacak bir sistemdir. Üstelik bu hesapları çok kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Şartları ve yatırmanız gereken tutarlar da sitede yer almaktadır. Aktibank aktif hesap gibi birçok konu hakkında bilgi elde edebilirsiniz.

Aktifbank Hesap Açma Nasıl Yapılır?


Bankalardan hesap açma işlemi için öncelikle Aktifbank’ın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede,  size en uygun hesabı görmüş olursunuz.  Tüm hesaplar için gerekli olan belgelerin aynı olduğunu da belirtelim. Belge konusuna biraz sonra değinmekle beraber, öncelikle hangi hesabı seçtiğinize karar verin ve şartlarını okuyun. Hesap açma işlemlerinde kimi zaman alt yatırım limitleri olmaktadır. Düzenli olarak ödeme yapmanız gerektiği için bu limite dikkat etmeniz ve size uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmekte. Aktifbank hesap açma işlemi için birkaç seçeneğiniz bulunmakta. Öncelikle web sayfası üzerinden size en yakın banka şubesini bulabilir, buradan işlemlerinizi halledebilirsiniz. Yanı sıra, internet bankacılığı üzerinden de aynı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için de üye girişi yaptıktan sonra “Yatırım” sekmesi üzerinden seçenekleri görebilirsiniz. Son olarak müşteri hizmetleri de diğer bir seçenektir. Buradan da 7/ 24 hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Aktifbank Hesap Açmak için Gerekli Belgeler


Aktifbank hesap açma için gerekli birtakım belgeler vardır. Bunun için bahsettiğimiz müracaat kanallarını kullanmanız yeterli olacaktır. Anlık bir işlem olduğunu da belirtelim. Yani, belgelerinizi teslim ettikten kısa bir süre sonra banka size hesap cüzdanınızı bir hafta kadar sonra da kartınızı iletecektir. Kart için adresinize de gönderim yapılmaktadır. Peki, hangi belgeler gerekli derseniz, hemen hemen bankalardan hesap açma durumunda her bankada karşınıza çıkacak belgeler.

Bireysel başvurularınızda, eğer şube üzerinden başvuru yapacaksanız kesinlikle kimlik ibraz etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda ikametgah belgesi ya da ekstra bazı veriler istenmektedir. Bunları da mutlaka karşılamanız gerekmektedir. İnternet ya da mobil bankacılıktan başvuru yapsanız dahi gerekli durumlarda şubelere giderek belgenin ibrazı istenebilir. Bunların yanı sıra kurumsal başvurularda ise ek olarak, imza sirküleri ve ticari sicil belgesi de istenebilir. Aktifbank hesap açma işlemlerinizi tamamladıktan sonra dilerseniz hesabınızı başka yatırım kanallarına da aktarabilirsiniz.


Aktifbank Hesap İşletim Ücretleri


Bankalardan hesap açma işlemlerinden sonra genellikle kartınızdan bir senelik ya da daha kısa dönemlerde hesap işletim ücreti kesilir. Bu da bazı durumlarda ya da müşterilerde geçerli olmamakla beraber her bankanın kendine ait bir politikası söz konusudur. Hatta hiç ücret almayan bankalar da bulunmaktadır. Aktifbank’ta ise hesap işletim ücretleri oldukça azdır. Yılda iki kez, 6 ayda bir hesabınızdan hesap ücreti kesilir. Eğer Aktifbank aktif hesabı sahibiyseniz hesap işletim ücreti 21 TL olarak alınmaktadır. Bu miktar USD hesabınız varsa 10,50, Euro hesabınızda ise aynı şekilde 10,50 olarak belirlenmiştir. Belirtilen fiyatlara ise BSMV dahildir. Belge talepleriniz, gönderimleri ya da ekstre bildirimlerinde ise 5,25 TL belirlenmiştir. Dekont bastırma işlemleri ise 1,60 TL’dir.


Aktifbank Hesap Kapatma İşlemi


 Tıpkı Aktifbank hesap açma işlemi gibi burada da aynı yönergeyi takip etmeniz gerekmektedir. Bahsettiğimiz hesap açma kanalları aracılığıyla aynı şekilde kullandığınız, fazla olan ya da hareketsiz hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Bunun için hesap oluşturma için gerekli belgeleri kullanmanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde, internet bankacılığı ve telefon aracılığıyla da bu işleminizi halledebilirsiniz. Kullanmadığınız kartlarınız içerisinden hesap işletim ücreti alınacağı için sizin zararınıza olacaktır. Aynı şekilde, bakiye olmayan kartlarınızda ise borçlu konuma düşebilirsiniz. Bunun için Aktifbank şubesine kimliğinizle giderek başvuru yapabilirsiniz. Oldukça kısa süreli bir işlemdir.


Aktifbank İnternet Bankacılığı


Aktifbank üzerinden hem Aktifbank vadesiz hesap açma gibi hesap oluşturma işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hem de  hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın pek şubesi olmadığı için internet bankacılığını tercih etmeniz sizin için daha pratik olacaktır. İnternet bankacılığını kullanabilmeniz için, öncelikle üye olmanız gerekmektedir.

Bunun için dilerseniz telefon bankacılığından yardım talep edebilirsiniz. Ardından bireysel ya da kurumsal şeklinde işlemlerinize göre bir sekme seçip, yatırım sekmesi üzerinden hesaplara göz atabilirsiniz. Hesap kapatma işlemleriniz için de aynı şekilde siteye giriş yaptıktan sonra Aktifbank aktif hesap gibi hesaplarınızı sona erdirebilirsiniz. Bunun için kimi zaman şubeye uğramanız ya da müşteri hizmetlerinden destek almanız gerekebilmektedir. Eğer hesabınızın borcu yoksa ya da aksi bir durum söz konusu değilse, kolayca kapatabilirsiniz.

Aktifbank Aktif Hesap Nedir?


    Aktifbank aktif hesabı en çok tercih edilen yatırım aracıdır bankanın. Bu özelliği kullanabilmeniz için bahsettiğimiz adımları yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Bu hesap üzerinden bir yatırım yapmak istiyorsanız başlangıç olarak en az 200 TL ‘lik bir ödemeniz olması gerekiyor.

Ardından düzenli ödemelerle iyi bir kazan elde edebilirsiniz. Ödeme aralıklarını da yine kendiniz belieyebilirsiniz. Bunun için Aktibank’a da başvurabilirsiniz. Aynı zamanda internet bankacılığından “Hesaplarım” kısmını da takip edebilirsiniz. Buradan aynı zamanda işleyen faizleri ve kazandığınız değeri de görebilirsiniz. Aktifbank aktif hesabı özelliklerine bakmak gerekirse, bakiyenizi dilediğiniz zaman kullanabildiğinizi söyleyebiliriz. Bu da oldukça avantajlıdır. Bu kullanımlarınızda ya da para transferlerinizde bankaya herhangi bir bildirim yapmanız gerekmemektedir. Otomatik bozum sayesinde hesabınız kolayca para çekme- yatırma olanağı sağlamaktadır.

Aktifbank vadesiz hesap açma imkanındansa aktif hesap daha çok tercih edilmekte ve en önemlisi yıllık olarak iyi bir kar sağlamaktadır. Hesabınıza repo faiz oranı uygulamaktadır. Bu oran ise günlük veriler karşısında değişebildiği için, hesabınıza da bu değişiklikler göz önünde bulundurularak etki etmektedir. Var olan vadesiz hesabınıza da tek tık ile aktif hesap özelliği kazandırabilirsiniz. Bu sayede birikiminiz ve nakitiniz sizin lehinize işlemeye başlar. Detaylı bilgi için bahsettiğimiz iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

bir sonra ki yazı vakıfbank hesap açma yazımızı okuyabilirsiniz.

Şükrü Saraç
Kredi kartı başvurusu, kredi notu ve bankacılık ile ilgili çözümeler makaleler yazıyorum. İşletme mezunuyum ve Türkiye'nin en büyük bankalarında çalışmaktayım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir